active
EN DE FA
PROJE
KÜNYESİ
Toplam Peyzaj Alanı 30 BİN M2
Arsa Alanı 45 BİN
M2
Toplam İnşaat Alanı 250 BİN
M2
Blok Adedi 7 BLOK
Ünite Adedi 1.243
GELİŞİMİN
HİKAYESİ
Anadolu Grubu çatısı altındaki birçok marka, uzun yıllar Kartal'daki tesislerinde üretim faaliyetlerini gerçekleştirdi. Bu markalardan biri olan Anadolu Motor, 1972 yılında başladığı üretimlerini Kartal'da 55 dönüm üzerinde kurulu fabrika alanında sürdürdü ve 350.000 adetten fazla motor üretimi gerçekleştirdi.
2014 yılında Şekerpınar'daki yeni tesisine taşınan Anadolu Motor tesislerinin, AND Gayrimenkul tarafından şehre değer katacak şekilde dönüştürülmesine karar verildi. AND Gayrimenkul, 2014 yılından itibaren bölgeye ve çevresine en uygun projenin belirlenmesi için proje geliştirme çalışmalarna başladı. Hayata geçirilecek projede kullanıcıların ihtiyaçlarını en doğru şekilde analiz etmek ve bu ihtiyaçlara en uygun çözümleri getirebilmek adına 9 farklı firma ile 11 araştırma gerçekleştirildi.
Bu araştırmanın çıktılarına en uygun mimari projenin belirlenmesi için 5 uluslararası mimarın davet edildiği bir yarışma düzenlendi. Bu yarışma süreci ardından HPP Archtiects, projenin mimarı olarak seçildi. Mimari süreçte pek çok danışman proje ekibine dahil edilerek projedeki yaşam senaryoları belirlendi. Aralık 2015 tarihinde projenin ruhsat süreci tamamlandı.
KONSEPT
YENİ NESİL
MAHALLE
HAYATI
Özlem duyduğumuz eski mahalle kültürü; sımsıcak dostlukların yaşandığı komşuluklar, özgürce oynayan çocuklar, birbirine güven duyan insanlar, hep birlikte toplanılan sofralar demekti.

Hayat tamamen değişmiş, eski mahalle hayatları çok eskide kalmış olsa da aslında ruhundan, sıcaklığından, özünden hiçbir şey kaybetmedi.
Teknoloji uçmuş gitmiş, yaşam her geçen gün hızlanmış olsa da hepimizin aradığı şey hala aynı: nezih bir yaşam alanı, iyi komşular, mutlu ve huzurlu bir hayat.

Eskilerden özlem duyduğumuz bu duyguları, günümüzün koşulları ile birleştiriyoruz.
Yeni nesil bir mahalle ile size hem geçmişi, hem de geleceği sunuyoruz.

Bu mahallede deniz manzarasını izlemenin keyfini veya bahçeye kapıları açılan bir dairede toprağa ayağınızı basmanın huzurunu yaşayabilirsiniz.
Çocuklarınızı bir çocuk parkıyla sınırlamak yerine onlara kendi çocukluğunuzu sunabilir, bu mahallenin her yerinde özgürce oynamalarına olanak sağlayabilirsiniz.
Site yaşamının ötesinde ağaçların altında uzanmak, hamakta sallanmak, piknik yapmak... O hep aradığınız huzur ve sıcaklığı yeni neslin enerjisiyle buluşturuyoruz.

Burası AND Pastel. Yeni nesil mahalle.
ÇOCUK DOSTU
PROJE
Çocuklar bizim için çok kıymetli. Bu yüzden AND Pastel'i çocuk dostu bir proje olarak geliştirdik. Onların sadece büyüklere göre tasarlanmış evlerden, şehrin gürültüsünün eksik olmadığı küçük çocuk parklarından çok daha fazlasını hak ettiklerine inanıyoruz.

Sadece açık alanlarımızı değil, evlerin içini ve ortak kapalı alanları da çocukları düşünerek tasarladık.
normal active Okul öncesi çağındaki çocuklar için projemizde kreş/okul öncesi eğitim kurumu yer alacak.
normal active Peyzaj tasarımımız sayesinde çocuklar her yerde özgürce oyunlarını oynayabilecek, projemizde yetişkin ağaçlara tırmanabilecek.
normal active Çocuklar koşarlarken takılıp düşmesinler diye kayıp düşmelerini engellemek için banyoda kaymaz zemin malzemeleri kullanıyoruz, açık alanda sivri köşeli peyzaj malzemeleri kullanmıyoruz.
normal active Dikenli, zehirli ve haşerat çeken bitkiler peyzajımızda olmayacak.
normal active Çocuklar her sabah okula gitmeden önce servislerini bekleyebilsinler diye güvenli bir alan yapıyoruz.
normal active Elektrik çarpması gibi tatsız durumları önlemek için evlerimizde güvenli prizler kullanıyoruz.
normal active Ortak kullanım alanlarında çocukların yaratıcılığı arttıracak ve eğlenceli zaman geçirmelerini sağlayacak ilham duvarları yapıyoruz.
normal active Çocuklar için özel tasarlanmış uyarı levhaları yapıyoruz.
normal active Çocukların da vakit geçirebilecekleri organik bahçeler tasarlıyoruz.
PROJE
EKİBİ
Sizin için en iyilerle çalışıyoruz.
AND Pastel projemizi hayata geçirmeye karar verdiğimiz ilk günden beri sizin için her işin uzmanıyla çalışıyoruz.
Kullanıcı ihtiyaçlarını tespit etmek ve en iyi & en doğru projeyi geliştirmek için Epos, Servotel, JLL, Kuzeybatı, Çelen Gayrimenkul gibi sektördeki pek çok danışmanlık firmasıyla ve Akademetre araştırma şirketiyle çalıştık.
Uluslararası deneyimiyle HPP Mimarlık ve yerel mimari partnerimiz Dome+Partners projenin mimarisini daha rahat ve konforlu bir hayat sunmak için özenle tasarladı.
Projenin tasarım ve uygulama süreçlerinin yönetimi konusunda, sektörün önde gelen isimlerinden İŞTE Proje Yönetim ile çalışıyoruz.
Peyzaj kısmında ödüllü tasarım firması Martha Schwartz Partners ve uygulama kısmında TYLA Landscape Architecture ile kusursuz bir açık alan kurgusu oluşturduk.

Statik, mekanik, elektrik işler için Balkar Mühendislik, Apsis Elektrik, Dinamik Proje gibi en iyi mühendislik ekibiyle çalıştık. Sürdürülebilirliğe ve çevreyi korumaya verdiğimiz önem nedeniyle alanında uzman bir LEED danışmanımız var: Altensis.

Sağlam ve güzel bir cephe uygulaması için CWG Danışmanlık ile çalışıyoruz.

Komşu dairelerden gelecek sesleri duymak istemeyeceğinizi bildiğimiz için bu işi de şansa bırakmıyoruz ve Sey Akustik Danışmanlık'dan destek alıyoruz.

Asansörlerimizin optimum verimi sağlaması için asansör danışmanımız LIFTINSTITUUT çalışıyor.
Depreme dayanıklı bir projede güven içinde yaşayabilmeniz için zemin danışmanlık firmamız Geodinamik Mühendislik ve zemin etüd firması Geostar Proje Danışmanlık firmasıyla işbirliği yapıyoruz.

Bölgeye getireceğimiz trafik yükünü çözmek ve site içindeki trafiği en profesyonel şekilde düzenleyebilmek için ulaşım danışmanımız Boğaziçi Mühendislik'ten destek alıyoruz. Yaşamı kolaylaştırmak için işletme konusunda TSP firmasından danışmanlık alıyoruz.

Sizlere çok iyi bir proje sunmak için hiçbir şeyi şansa bırakmıyoruz. Sizin için en iyilerle çalışıyoruz. Deprem Dayanıklılık Analizi
TANITIM FİLMİ
REKLAM FİLMİ

BİLGİ TALEP FORMU

Formu doldurun, sizi arayalim.
Bu formda verdiğim kişisel bilgilerimin, AND Kartal Gayrimenkul Yatırımları A.Ş., şirket ortakları, bağlı olduğu kurumlar ve işbirliği içinde olduğu kurumların her türlü pazarlama faaliyetleri, kampanyaları, reklamları ve iletişim çalışmaları uygulamalarında kullanmasına, saklanmasına ve paylaşımına muvafakat ediyor ve izin veriyorum.
Müşteri kendisine yönelik yukarıda belirtilen iletişim faaliyetlerinin devam etmemesini ve veri paylaşım tercihlerini değiştirmek isterse bu talebini info@andgayrimenkul.com.tr e-posta adresinden veya 0850 393 40 00 numaralı çağrı merkezinden iletebilir ve üyeliğini iptal edebilir.